Dzień dobry

Poród niezapomniany

Najważniejsza chwila w życiu każdej kobiety… gdy rodzi się jako Matka.
Niesamowite emocje. Okoliczności, które sprawiają, że każdy poród jest jedynym w swoim rodzaju. Miłość i szacunek do życia i do dającej życie. Zatrzymanie czasu i świętość wydarzenia. Bliskie osoby udzielające pomocy.
Ale wszystko przemija, nawet te najbardziej magiczne chwile. Dzieci rodzą się. Karmią. Przytulają. Rosną. Idą w świat. Wszystko się zmienia.
Co zostaje w pamięci? – oto Zagadka.
Odpowiedź znajdziemy we wspomnieniach Kobiet, których teraźniejszość od porodu dzieli więcej niż pół wieku. Niektóre traktują starość jak złotą jesień. Inne nie ukrywają, że przeżyły już w życiu wszystko, że najbardziej interesującym wydarzeniem na które czekają, jest tylko własna Śmierć. Wobec takiej perspektywy… co jest w życiu ważne?
Cud życia - maleństwo w ramionach, słodycz pierwszych wspólnych chwil, przezwyciężone trudności, dobro doświadczone od tych, którzy wtedy pomogli… Powrót do tych wspomnień przywołuje uśmiech, czasem łzy. Świat znowu zatrzymuje się dla Opowiadających, by mogły ponownie doświadczyć niezwykłych wzruszeń, pobyć ze swoimi wspomnieniami w tej świętej godzinie…
Czym ta strona różni się od innych, przedstawiających piękno porodu?
Opisywane w niej dzieciątka same są już babciami i dziadkami. Piękno porodu objawiło się ich matkom w warunkach odległych od naszych aktualnych standardów… a one zgodnie twierdzą, że warto było, i że nie można się tego bać.


Ta strona jest również hołdem dla dzielnych położnych, które matkowały matkom... w porodach domowych i w izbach porodowych, w czas wojny i w czas kryzysów… Których imiona uwiecznione zostały razem z wdzięcznością. Niech będą inspiracją dla współczesnych położnych. I dla doul.